Torowe Mistrzostwa Polski 2021

Tegoroczne Mistrzostwa Polski na torze odbyły się w Tomaszowie Lubelskim w dniach 11-13.06.2021.

Tomaszów gościł ponad 400 zawodniczek i zawodników. Po trzydniowej rywalizacji rozdano medale i tytuły Mistrzów Polski na rok 2021.

Nasz klub reprezentowany był tylko przez jednego zawodnika młodzieżowiec Junior A Bartłomiej Chojnacki i trzech mastersów: Krzysztof Chojnacki, Jerzy Zaladek i Henryk Olszowski.

Bartek rywalizował z doświadczonymi zawodnikami i wypadł dobrze, zajmując w klasyfikacji ogólnej 4 miejsce. Brak doświadczenia i obycia nadrobił ogromną determinacją i walką na dłuższych dystansach. Krzysztof Chojnacki też w klasyfikacji ogólnej zajął 4 miejsce. W biegu na 200m był drugi Jurek Zaladek zajął open 5 miejsce, dlatego że na dystansie 5000 m został zdeklasyfikowany przez sędziów mimo, że przyjechał na metę jako drugi i dwa okrążenia przed trzecim zawodnikiem. Henryk Olszowski zajął 1 miejsce wygrywając w swojej grupie wszystkie wyścigi.

Organizacja i prowadzenie tak licznych grup zawodników, którzy walczą w eliminacjach i finałach wymaga ogromnego doświadczenia i zaangażowania. Wielkie podziękowania organizatorom TUKS ROZTOCZE i sędziemu głównemu Waldemarowi Kołcunowi za prowadzenie zawodów.