Kraków, Rolki i My!

W ramach realizacji założeń statutowych członkowie klubu KKSW KRAK są organizatorami nocnych przejazdów rolkach ulicami Krakowa czyli imprez znanych jako KRAKÓW, ROLKI I MY!.

Imprezy tego cyklu to rodzaj turystyki, uczestnicy poruszając się na rolkach, za każdym razem mają do przejechania inną specjalnie przygotowaną trasę, która ma przynieść moc atrakcji takich jak jazda przez tunele, mosty oraz ciekawe i charakterystyczne miejsca Krakowa. Poruszamy się ulicami miasta, z których na co dzień nie można korzystać. Uczestnikom towarzyszy muzyka. Wybór trasy zapewnia atrakcje, ale i bezpieczeństwo uczestnikom przejazdu. Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników wszystkie przejazdy są zabezpieczane przez Policję, służby porządkowe, oraz służby medyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem aby poznać podstawowe zasady uczestnictwa w przejazdach.
Biorąc udział w imprezie akceptujesz regulamin przejazdów.
Nie wymagamy wcześniejszych zapisów czy rejestracji.

Zabierasz rolki, przybywasz na start i jedziemy.

Dla podniesienia umiejętności uczestników przejazdów, KKSW KRAK organizuje przed każdym przejazdem warsztaty, których celem jest doskonalenie elementów techniki jazdy na rolkach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Jaki mamy cel w organizacji przejazdów ?

Pierwszy przejazd zorganizowany przez nasz klub odbył się 12 lipca 2012 roku i zgromadził liczbę około 500 rolkarzy. W pierwszym przejeździe (21.04) w roku 2016 przejazd zgromadził grupę 2150 rolkarzy, a to niezbity dowód że liczba rolkarzy w naszym mieście ciągle rośnie. Wrotkarstwo (popularnie: rolkarstwo) jest to sport, ale również sposób na spędzanie wolnego czasu, w gronie rodziny, przyjaciół, niekoniecznie w galerii handlowej czy samochodzie.

Przechodząc do konkretów, co chcemy uzyskać organizując przejazdy?

Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców, mediów i władz na coraz większą społeczność użytkowników rolek w naszym mieście Krakowie, a tym samym na ich potrzeby. Dodatkowe oznaczenia na ścieżkach i chodnikach zdecydowanie zwiększyły bezpieczeństwo wszystkich użytkowników poruszających się po nich.

Chcemy zwrócić uwagę, że rolki to doskonały sposób na rodzinną rekreację oraz zdrowy sposób spędzania wolnego czasu. Należy również pamiętać, że rolki to również dyscyplina sportu. W wyścigach ulicznych czy torowych w kategorii SPEED oraz FREESTYLE od lat zawodnicy z Krakowa prezentują wysoki poziom i mogą poszczycić się tytułami mistrzowskim. Dodatkowo część użytkowników traktuje rolki jako środek lokomocji po zatłoczonym Krakowie.