Puchar Skarbnika

Po wieloletniej przerwie, KKSW Krak wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka oraz Wielickim Ośrodkiem Sportu zorganizował zawody wrotkarskie.

Odbyły się one w samym centrum pięknej i historycznej Wieliczki. Trasa chociaż licząca tylko 10 kilometrów, obfitowała w liczne zakręty i urozmaicenia.

W niedzielny poranek jako pierwsze wystartowały dzieci do lat 6 na dystansie 200 m. Potem odbyły się biegi na jedno okrążenie (dzieci do lat 11) i dla najstarszych dzieci na dystansie 1540 m (dwa okrążenia). Po krótkiej przerwie, na starcie stanęli dorośli zawodnicy , którzy rywalizowali na trasie 10 km. Impreza zgromadziła dużą ilość dzieci, co bardzo cieszy. Gościliśmy kluby z Jasła, Zakopanego i Skawiny, było także sporo zawodników nie zrzeszonych. Wszystkie dzielnie walczyły i mamy nadzieję, że będzie to zachęta do dalszego czynnego uprawiania sportu.

Zawodnicy KKSW bardzo licznie przybyli do Wieliczki, niektórzy już od świtania uczestniczyli w organizacji zawodów by później stanąć do sportowej rywalizacji. W biegu na dwa okrążenia wygrał Tymon Apola, a w biegu głównym na 10 km po samotnej jeździe wygrał Wojciech Kościelniak.

Na zakończenie imprezy w cieniu wielickiej Mediateki odbyło się uroczyste wręczenie nagród w postaci solnych pucharów (dostarczonych przez górników z Wielickiej Kopalni), a także losowanie nagród.

Mamy nadzieje że impreza wejdzie na stałe do kalendarza zawodów zwłaszcza, że jest takie zapewnienie ze strony Urzędu Miasta Wieliczka.

Przy okazji pragniemy podziękować Marzenie Apola za całe serce i poświęcony czas. Bez Ciebie nie było by tych zawodów, więc w imieniu wszystkich zawodników, organizatorów i sponsorów: DZIĘKUJEMY !.

Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do tego małego rolkarskiego święta m.in. organizatorom, służbom porządkowym, wolontariuszom oraz sponsorom.

Wyniki i galerie zdjęć można znaleźć na stronie https://pucharskarbnika.pl/

fot: Piotr Piątek / www.piotrpiatek.com