Uliczne Mistrzostwa Polski 2023

W dniach 24-25 czerwca we Wrocławiu, na torze wrotkarskim Spartan, odbyły się Uliczne Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. W pierwszy dzień – upalną sobotę nasi zawodnicy zmagali się na dystansie 100m, 5000m, 6000m i 1100m. Wszyscy spisali się znakomicie, potwierdzeniem są zdobyte medale.

W konkurencji sprint 100m, zawodnicy KKSW Krak zajęli następujące miejsca:

• Mateusz Nocuń- złoto – 1 miejsce w kat. Masters M1
  • Henryk Olszowski- złoto – 1 miejsce w kat. Masters M4
  • Marek Bodzioch – brąz – 3 miejsce w kat. Masters M4
  • Marzenka Apola – brąz – 3 miejsce w kat. Masters K2
  • Aleks Apola- brąz – 3 miejsce w kat. Junior D2

Kolejne zawody to bieg na eliminacje na dystansie 5000m.

• Mateusz Nocuń – złoto – 1 miejsce w kat. Masters M1
  • Henryk Olszowski – złoto – 1 miejsce w kat. Masters M4
  • Marek Bodzioch – srebro – 2 miejsce w kat. Masters M4
  • Jerzy Żołądek – 4 miejsce w kat. Masters M4
  • Dariusz Apola – 5 miejsce w kat. Masters M2

Nasz kadet na 6000m w biegu na eliminacje, Tymon Apola, po zaciętej walce zdobył brązowy medal. Wielkie brawa i gratulacje dla Tymka i wszystkich zawodników KKSW Krak.

Wietrzna niedziela i drugi dzień zawodów Mistrzostw Polski, w których startowali Aleks i Tymon. Aleks na dystansie 1 okrążenia był 5, natomiast na dystansie 3 okrążeń zajął 4 miejsce. Tymon na 500m uplasował się na 5 miejscu. Kolejnym dystansem dla niego było 6000m na punkty. Co to był za wyścig. Tymon będąc młodszym zawodnikiem w kategorii kadetów pokazał ogromną klasę, ducha walki i sportowe zacięcie i ostatecznie zajął 3 miejsce. Hurra i wielkie brawa! To był naprawdę bardzo trudny i wymagający bieg dla 19 zawodników. Gratulacje i podziękowania dla Tymona i Aleksa za dostarczone nam emocje i łzy.