Rolkowy Maraton Mazowsza

W niedzielę 18 czerwca 2023 odbył się w Mińsku Mazowieckim pierwszy Rolkowy Maraton Mazowsza. Jeszcze przed głównym biegiem na dystansie 40,5 km, miały miejsce starty dzieci w poszczególnych rocznikach, a także dorosłych na dystansie 8,5 km tzw. fitness. W tym ostatnim wystartował Prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich – Bartosz Pisarek, zajmując 4 miejsce open.

W Mińsku Mazowieckim nie zabrakło także reprezentacji KKSW Krak. W wyścigu JUNIOR D w barwach klubowych pojechał Arsenii Sosiedov, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii. Na dystansie fitness wystartowała Izabella Bodzioch, która na mecie zameldowała się jako 27 wśród kobiet, i tym samym zajęła drugie miejsce w K/40.  

Najwięcej zawodników KKSW Krak pojawiło się na starcie maratonu. Zwycięzcą pierwszego Rolkowego Maratonu Mazowsza został Paweł Ciężki. Nasi klubowicze pojawiali się na mecie w następującej kolejności:

  • 4. Wojciech Kościelniak
  • 8. Mateusz Nocuń – 4. miejsce w kat. M/30
  • 13. Henryk Olszowski – 1. miejsce w kat. M/60
  • 15. Witold Kościelniak – 1. miejsce w kat. M/50
  • 20. Marek Bodzioch – 2. miejsce w kat. M/60

Po bardzo dobrej jeździe w trudnych warunkach, niestety poważnie wyglądający wypadek miał Sebastian Wypych. Po interwencji na SOR i kilkunastu dniach rekonwalescencji, cieszymy się że Sebastian wraca do treningów.

Mińsk Mazowiecki to kolejna miejscowość, na mapie Polski w które organizowane są zawody rolkarskie, w tym te długodystansowe. Wielkie podziękowania dla Rolkowy Mińsk Mazowiecki. Liczymy, iż w przyszłym roku Organizatorzy po raz kolejny zaproszą do siebie rolkarzy z całej Polski.

Zdjęcia: odjazd.pl