Trencin Inline Marathon 2020

Chociaż zabrzmi to dziwnie pierwsze zawody rolkarskie w tym roku mamy za sobą.

Pogoda piękna, słonecznie, 29°C, wiatr wiejący z każdej strony i 120 zawodników zmagających się z dystansem 42 i 20 km. Zawody w scenerii i charakterze trasy bardzo przypominające nasze regionalne zawody „Pokonaj Focha”.

Klub KKSW Krak reprezentowało tylko dwóch zawodników: Wojciech Kościelniak na dystansie 42 km i Witold Kościelniak na dystansie 20 km. Maraton wygrał Sebastian Mazurek z Jabra Team po ucieczce z Czechem Kamilem Hastikiem. Wojciech zaliczył „bliski kontakt” z asfaltem na 100 m przed metą po niefortunnej wywrotce Jana Horaka, co zostało uwiecznione na filmie. Najważniejsze, że Wojtkowi nic poważnego się nie stało i ostatecznie zajął 11 miejsce w Open i 3 miejsce w kategorii 19-29. Półmaraton wygrał Miro Smuda, a Witold zajął 13 miejsce.

Mamy nadzieję że nie były to jedyne zawody w tym roku i że w następnych, spotkamy się w szerszym gronie klubowiczów.

Oficjalne wyniki zawodów dostępne tutaj, a galeria ze zdjęciami tutaj.