Obóz treningowy we Wrocławiu

W dniach 12-15 maja 2022 r. klub KKSW Krak zorganizował pierwszy od 3 lat wyjazdowy obóz treningowy. Obóz odbył się we Wrocławiu. Przerwa spowodowana pandemią tylko zwiększyła głód intensywnych treningów na torze..

Wyjazd rozpoczął się w czwartek, 12 maja, od lekkiego, wieczornego treningu, którego celem było przystosowanie i przyzwyczajenie się do jazdy po profesjonalnym, owalnym torze wrotkarskim z nawierzchnią Vesmaco.

W piątek i sobotę odbyliśmy po dwa treningi, każdy rozwijający inne umiejętności i zdolności: sprinty, jazdę z wysoką prędkością, jazdę na różnych wysokościach zakrętów, a także poprawiające technikę jazdy.

W niedzielę, na zakończenie wyjazdu odbył się trening z 300-metrowymi przyspieszeniami oraz próbnymi startami. Wszystkie treningi prowadzone były przez Mistrza Polski – Pawła Ciężkiego.

W obozie udział wzięło 16 klubowiczów plus trener. Zawodnicy udanie zakończyli wyjazd, licząc, że te przygotowania przełożą się na jeszcze lepsze wyniki w nadchodzących zawodach, m.in. o Puchar Skarbnika.