Mistrzostwa Polski w półmaratonie

Mistrzostwa Polski w półmaratonie w Grodzisku Wielkopolskim !


Pierwszego maja, 2022 roku czołowi zawodnicy z całej Polski rywalizowali w V półmaratonie „O dzban
Bernarda
”, który był jednocześnie biegiem o tytuł mistrza Polski w rolkarstwie szybkim na dystansie
21 kilometrów.

Na linii startu, w piękny słoneczny poranek stanęło 6 zawodników z KKSW Krak. Trasa zawodów została wyznaczona ulicami miasta, gdzie momentami asfalt był mocno chropowaty, a część trasy prowadziła ścieżką rowerową z karkołomnym wjazdem.

Zaraz po starcie zawodnicy pogrupowali się na kilka grup: w czołówce m.in. Paweł Ciężki, Wojciech Kościelniak i Marek Zgrzywa. W następnej grupie znaleźli się Mateusz Nocuń i Henryk Olszowski , a dalej w długim pociągu zameldowali się Witek Kościelniak, Paweł Piejko i Wojtek Sobieraj. W połowie wyścigu zawodnik jadący za Witkiem wywrócił się podcinając osoby jadące bezpośrednio za nim. Wojtek niestety wylądował na asfalcie, a Paweł uratował się ucieczką w trawę. Na szczęście nic poważnego im się nie stało.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Paweł Ciężki zdobywając po raz kolejny tytuł Mistrza Polski, a Wojtek Kościelniak po zażartej walce uzyskał czwartą lokatę przegrywając z Janem Świątkiem o długość nosa (o miejscu musiała zadecydować fotokomórka). Reszta ekipy również na dobrych miejscach: Mateusz i Henryk jak zwykle na podium w swoich kategoriach. Jedynie Paweł z Wojtkiem, przyjechali poniżej swoich możliwości przez wypadek. Taki jest sport! Czasami niespodziewane incydenty krzyżują nasze założenia.