Maraton Sierpniowy 2022

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią do kalendarza zawodów powrócił Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. Jest to duża impreza rolkarska organizowana w Gdańsku – w tym dniu rolki w Trójmieście mają swoje święto. To także ważne wydarzenie dla zawodników z całej Polski, którzy przyjeżdżają tu, aby rywalizować na dystansie maratonu. Właśnie bowiem w Gdańsku na tym koronnym dystansie, pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, rozgrywane są Długodystansowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Rolkarze mogą też wystartować na krótszych odcinkach: półmaratonu oraz fitness tj. 10,7 km.  Przeprowadzane są również zawody dla dzieci.

W Gdańsku nie zabrakło także zawodników KKSW Krak. W półmaratonie, w którym wystartowało 117 uczestników, nasz klub reprezentował Wojciech Sobieraj, kończąc zawody z czasem:  00:44.33 i trzecim miejscem w kategorii M50 – gratulujemy!

W maratonie udział wzięło 177 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Reinis Znotins z Łotwy, zaś drugie Paweł Ciężki, który w ten sposób obronił tytuł Mistrza Polski 2022. Reprezentanci KKSW Krak w maratonie uzyskali bardzo dobre wyniki:

  • Mateusz Nocuń – PB 01:17:23
  • Henryk Olszowski – 1 miejsce w kat. M60 
  • Jerzy Żołądek – 2 miejsce w kat. M60
  • Sebastian Wypych – PB 01:26:22

Pierwszy raz w tym sezonie po kontuzji startowała Gosia Tokarz. Niestety problemy zdrowotne nie pozwoliły ukończyć zawodów. Trzymamy kciuki za pełny powrót do zdrowia i kolejne starty.

Przybywający na zawody rolkarze byli goszczeni w budynku AmberExpo znajdującym się po sąsiedzku ze stadionem Polsat Plus Arena Gdańsk. Tam też na ul. Żaglowej znajdowała się linia startu/mety, a także punkt żywieniowy, stoiska sponsorskie i wystawowe oraz dekoracja zwycięzców. Były również przygotowane miejsca do rozciągania się, tudzież punkt z profesjonalnym masażem. Organizatorzy i Wolontariusze postarali się, aby zawodników rozgrzewać przed startem nawet… tańcem.

fot. Renata Olszowska, Wojciech Sobieraj, Beata Zarach, Excelsior Photo – Iza Zgrzywa.