II Mazurski Maraton Rolkowy

Bez wątpliwości Mazurski Maraton Rolkowy jest najlepiej reklamowanym wydarzeniem wrotkarstwa szybkiego w Polsce. Organizatorzy dbają, aby nikt nie zapomniał o tym ciekowym wydarzeniu. Dodając piękny klimat Mazur, powoduje, że warto tutaj pojawić się i wystartować. Druga edycja zawód znowu zgromadziła polską czołówkę rolkarzy oraz mocnych zawodników z Litwy, Łotwy oraz Ukrainy.

Klub na dystansie maratonu reprezentowali: Małgorzata Tokarz, Jacek Aleksandrowicz, Bartłomiej Chojnacki, Tomasz Kroczek, Henryk Olszowski, Sebastian Wypych oraz Jerzy Zaladek. W półmaratonie wystartowali: Maria Chojnacka, Krzysztof Chojnacki, Nocuń Mateusz, Witold Kościelniak oraz Paweł Piejko. W ostatniej chwili ze startu musiał zrezygnować Wojtek Kościelniak, którego niestety pokonała choroba.

Idealna pogoda, delikatny wiatr, szybki równy asfalt. Zaskoczeniem, niezbyt miłym była długość trasy, która już w trakcie jazdy okazała się dłuższa niż być powinna. Dystans odpowiednio dla półmaratonu i maratonu wyniósł 22.5km oraz 44.5km. Delikatną rysę na dobrej organizacji zawodów spowodowało zamieszanie z godziną startu maratonu, który był różny w zależności od medium: inny w regulaminie, inny na wydarzeniu na facebooku.

Nie przeszkodziło to jednak w pobiciu przez niektórych swoich rekordów życiowych. Wielkie brawa należą się Tomkowi Kroczkowi, który po nieszczęśliwym upadku szybko się pozbierał i ukończył maraton.

Zwyciężą maratonu został Znotins Reinis z Łotwy, a wśród kobiet Anna Muzyka z Ukrainy, za którą dwie sekund później przyjechała Gosia Tokarz. Pełne wyniki można zobaczyć tutaj.

Z wyników klubowiczów warto odnotować:

Maraton:

  • Małgorzata Tokarz – 2 miejsce OPEN
  • Henryk Olszowski – 1 miejsce M60
  • Jerzy Zaladek – 2 miejsce M60
  • Bartłomiej Chojnacki – 2 miejsce M20

Półmaraton:

  • Maria Chojnacka – 1 miejsce K20
  • Nocuń Mateusz – 3 miejsce OPEN
  • Krzysztof Chojnacki – 2 miejsce M40
  • Paweł Piejko – 3 miejsce M40

Zdjęcia @Bartek Dobrowolski-Nowakowski