Zimowy sezon halowy 2022/23 zakończony

Okres zimowych przygotowań do sezonu 2023 został oficjalnie zakończony. Ostatni trening na hali Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA odbył się primaaprilisowy sobotni poranek.

Przez cały okres zimy nasze treningi odbywały się dwa razy w tygodniu – w czwartki i soboty. W czwartki toczyliśmy boje bez rolek, skupiając się na treningu ogólnorozwojowym oraz specyficznym dla naszej dyscypliny: symulacyjnym oraz plyometrycznym. Czyli pracy nad siłą i stabilnością w niskiej pozycji oraz eksplozywnością wyskoków potrzebną dla mocnego odepchnięcia!

Soboty były za to przeznaczone na intensywny trening jazdy na rolkach. Nasi trenerzy w osobach: Paweł Ciężki, Wojciech Kościelniak i Henryk Olszowski starali się nas skłonić do zaadaptowania do jazdy w niskiej pozycji przez coraz to dłuższy czas i coraz szybciej oraz do pokonywania łuków szybciej niż nam się to wydawało możliwe, a na pewno rozsądne. Dla rozrywki jeździliśmy rozmaite warianty ścigania się pociągiem, starty z pchaniem pociągu i solo. Ćwiczyliśmy slalom, ale nie na kubeczkach, a taki prowadzący do naprawdę poważnej prędkości: dwu i jednonożny. Ujarzmialiśmy krawędzie i naginali prawa fizyki, aby sam rozpęd i grawitacja nas napędzała. Nudy nie było!

Teraz, gdy halowe szaleństwo się skończyło, nie możemy doczekać się dobrej pogody, aby móc wyjść na zewnątrz i sprawdzić nasze umiejętności na asfalcie. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i doświadczenia, a wszystko to dzięki intensywnym treningom zimowym.

Jeśli szukasz ludzi z pasją, którzy dają z siebie wszystko, lubią szybką jazdę, dołącz do nas!

Kilka zdjęć z treningów. Więcej w galerii klubowej.