Zawodów rolkarskich ciąg dalszy

Po rozpoczynającym sezon startów Cracovia Maraton na Rolkach, nasi Klubowicze zaprezentowali się na kolejnych zawodach rolkarskich.

30 kwietnia w Grodzisku Wielkopolskim odbył się VI Półmaraton im. Piotra Majewskiego o „Dzban Bernarda”. Tradycyjnie podczas startu w głównym biegu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Mistrzami Polski i jednocześnie zwycięzcami VI Półmaratonu we wrotkarstwie szybkim zostali: Artur Janicki i Aleksandra Glamkowska.

• Dariusz Szymski

6 maja odbyła się Wrotkarska Majówka. W wyjątkowym miejscu, na samochodowym torze wyścigowym „Poznań”, rozegrane zostały zawody na kilku dystansach, w których udział mogli wziąć zarówno dzieci jak i dorośli, amatorzy oraz zawodowcy. Tu też można było wystartować na klasycznych wrotkach. Tor tylko dla rolkarzy z zamkniętą pętlą o długości 4083 metrów z szeroką trasą, to świetne miejsce dla zawodników do ścigania, jak i amatorów chcących po raz pierwszy wystartować w tego typu zawodach. Świetna organizacja, czas spędzony wśród ludzi z pasją do rolkarstwa sprawił, iż nawet niekorzystne warunki pogodowe nie były straszne dla startujących.

KKSW Krak reprezentował Sebastian Wypych, startujący na dystansie 20 km i jako 11 z kolei przekraczający linię mety.

13 maja w Stolnie miała miejsce kolejna edycja zawodów Roll&Run. Zainteresowani mogli wybrać dystans maratonu, półmaratonu lub 5 km przeznaczonego dla rolek fitness.

Startująca w barwach Klubu Małgorzata Tokarz zajęła na dystansie maratonu pierwsze miejsce wśród kobiet.