Sezon 2023 – podsumowanie

Rok rozpoczęliśmy z wielkim entuzjazmem podczas zawodów otwierających sezon w Krakowie. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła nam tam na starcie, gdzie stanęło imponujące 251 zawodników, w tym 23 osób z naszego klubu, KKSW KRAK. Bezpośrednio po tym wydarzeniu odbył się organizowany przez nas wyścig „O Puchar Skarbnika,” w którym wystartowało aż 187 zawodników, w tym 25 naszych reprezentantów. To było coś niezwykłego, zwłaszcza gdy spojrzy się na skalę udziału – nasze wielickie zawody zyskały imponujące szóste miejsce w Polsce pod względem liczby startujących!

Przez kolejne miesiące odbywały się różne zawody, zarówno te kameralne, jak wyścig w Opolu, jak i te wielkie, takie jak impreza w Berlinie, gdzie na starcie stanęło ponad 4,5 tysiąca rolkarzy.

Teraz kilka liczb…

W sumie wzięliśmy udział w aż 24 zawodach, wystawiając zazwyczaj liczne reprezentacje (najliczniejsza była w Wieliczce – 25 osób). Cały sezon 2023 toczyła się zacięta walka o medale, w której uczestniczyło aż 32 osób z KKSW.

Ile razy stanęliśmy na podium? Zarówno w klasyfikacjach generalnych (OPEN), jak i w kategoriach wiekowych, nasi zawodnicy stali na podium aż 82 razy. To ogromna ilość zasłużonych pucharów, wynik ciężkiej pracy na treningach i zaciętych zmagań na zawodach.

Na zakończenie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy reprezentowali nasz klub z ogromnym zaangażowaniem, stając na starcie w barwach klubowych. Wasze osiągnięcia to powód do ogromnych gratulacji!

Jesteście prawdziwymi zwycięzcami!

Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i rozpoczęcie treningów halowych. Postaramy się być jeszcze silniejsi w przyszłym sezonie, choć wiemy, że poprzeczka jest coraz wyżej zawieszana… przez nas samych!