Promujemy rolkarstwo szybkie

Jednym z celów jakie stawia sobie klub KKSW KRAK jest promowanie rolkarstwa szybkiego w Polsce. Klubowicze realizują to chociażby przez samą jazdę na rolkach, rozmowy z często zaciekawionymi obserwatorami czy dzielenie się tą pasją ze znajomymi.

Rolki przestają być już tylko sposobem na „rekreacyjne pogaduchy na kółkach”, a zaczynają być prawdziwą dyscypliną sportową, którą tak samo jak inne popularne sporty można profesjonalnie trenować, rywalizować i się spełniać!

Dlatego bardzo cieszą nas inicjatywy, w których promowane jest wrotkarstwo. Tym bardziej cieszy, gdy angażują się klubowicze.

Wojtek Kościelniak rozpoczął współpracę z profesjonalnym studiem nagrań Imagomundi, tworząc kanał o tematyce rolkarskiej o wdzięcznej nazwie Rolls-Rolls. Jest już dostępny pierwszy odcinek: „Z miłości do rolek – Z głową w kasku” o tematyce bezpieczeństwa podczas jazdy. Zapraszamy do oglądania !

Ale to nie wszystko, kolejna możliwość na popularyzację rolek wyszła z inicjatywy redaktora radiowego, Grzegorza Bernasika z Radia Kraków. Wyraził on chęć przeprowadzenia wywiadu o tematyce dotyczącej  wielu aspektów związanych z rolkarstwem szybkim w ramach cyklu rozmów „Życiowe Fair play„.

Zapraszamy do odsłuchu !

Wojciech Kościelniak: rolkarstwo z głową na karku i… kaskiem na głowie

Gratulujemy Wojtkowi, który nie zatrzymuję się i w głowie ma już kilka nowych pomysłów na promocje wrotkarstwa szybkiego, ale wszystko w swoim czasie! Mamy nadzieję, że przez takie działania uda się odmienić obraz rolek, wśród chociażby kilku nieświadomych ludzi.