I Mazurski Maraton Rolkowy

Dwunastego września 2020 roku w miejscowości Ruciane-Nida na Mazurach odbyła się pierwsza edycja Mazurskiego Maratonu Rolkowego. Organizatorzy zadbali o odpowiednią promocję wydarzenia i już rok temu pojawiły się pierwsze informacje i zapowiedzi. Pierwotnie impreza miała się odbyć się w maju, jednak sytuacja związana z panującą pandemią wymusiła zmianę terminu.

Wszystkie pakiety zarówno na dystans maratonu jak i półmaratonu zostały wykupione, co nie zdarza się często. Na Mazury poza krajową czołówką (mistrzowie Polski – Paweł Ciężki oraz Aleksandra Glamkowska), na zaproszenie organizatorów pojawili się także m.in.: mistrz świata Felix Rijhen, mistrz Belgii Joson Suttles oraz znany ewangelista wrotkarstwa szybkiego Pascal Briand z Francji.

Bardzo malownicza trasa o długości 5.3km została wyznaczona na obszarze Rezerwatu Przyrody Jezioro Nidzkie obfitowała z liczne zakręty, podjazdy i zjazdy.

Klub KKSW-KRAK na dystansie maratonu reprezentowało dwóch zawodników: Tomasz Kroczek oraz Andrzej Stasiak. Zarówno Tomek jak i Andrzej ustanowili swoje rekordy życiowe, zajmując odpowiednio 72 (16 w kategorii wiekowej) oraz 114 (15 w kat.) miejsce w klasyfikacji generalnej.

W półmaratonie wystartowali Paweł Piejko oraz Wojciech Sobieraj, zajmując w klasyfikacji generalnej 6 i 11 miejsce. Obaj w swojej kategorii wiekowej wywalczyli podium. Paweł był pierwszy, Wojciech trzeci!

Gratulujemy zawodnikom za wspaniałą walkę, a organizatorom za organizację oraz promocję tych bardzo udanych zawodów.

Na pewno pojawimy się tam w przyszłym roku, miejmy nadzieję, że w większym gronie!

Relacja TVP3 Olsztyn dostępna jest tutaj, a oficjalne wyniki tutaj.

Autor zdjęć: Bartek Dobrowolski-Nowakowski