XII Bieg Skawiński na Rolkach

W niedzielę, 19 maja 2024 roku, w Skawinie odbyła się XII edycja Biegu Skawińskiego na Rolkach. W tym roku, ze względu na remont drogi prowadzącej do Radziszowa, trasa dla rolkarzy została skrócona, i mieli oni do przejechania dwie pętle.

Spośród 134 rolkarzy, którzy wystartowali w Biegu Skawińskim na Rolkach, 23 zawodników jechało w naszych barwach klubowych. Bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Kościelniak z Krakowa – nasz reprezentant przejechał cały dystans razem z Pawłem Ciężkim, aby wspólnie z nim przekroczyć linię mety. Wśród pań zwyciężyła Amelia Adamczuk z Szarowa. Zaraz za nią na podium znalazły się zawodniczki z KKSW Krak: Barbara Sznitko i Kinga Kałuża. Serdecznie gratulujemy! W sumie aż 10 zawodniczek i zawodników KKSW Krak Wieliczka stanęło w Skawinie na podium.