Uliczne Mistrzostwa Polski 2024

W weekend 29-30 czerwca odbyły się na torze wrotkarskim Spartan WCT we Wrocławiu „Tauron Uliczne Mistrzostwa Polski” w jeździe szybkiej na rolkach. W ich ramach rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Masters. Przez dwa upalne dni odbywały się starty w kilku konkurencjach dla różnych grup wiekowych.

Klub KKSW Krak Wieliczka reprezentowali bracia: Aleks Apola (kat. Młodzik M) i Tymon Apola (kat. Kadet M). Tymon w swojej kategorii wiekowej wywalczył aż 3 pierwsze miejsca: w biegu na eliminację 6000 m, w sprincie 1 runda, w biegu na punkty 6000 m. Na dystansie 100 m dotarł do finału, gdzie zajął 4 miejsce. Tymon Apola będzie reprezentował Polskę na międzynarodowych zawodach Cadett Challange.

Także Mastersi KKSW Krak Wieliczka wielokrotnie stawali w swoich kategoriach wiekowych na podium, w poszczególnych biegach, zdobywając w sumie 16 medali w tym: 8  złotych, 3 srebrne i 5 brązowych – serdecznie gratulujemy! W sumie Klub reprezentowało siedmioro Mastersów: Marzena Apola, Izabela Bodzioch, Dariusz Apola, Marek Bodzioch, Zby Major, Henryk Olszowski, Sebastian Wypych – dziękujemy!