VII Półmaraton o Dzban Bernarda im.Piotra Majewskiego

W niedzielę 28 kwietnia br. w Grodzisku Wielkopolskim odbył się VII Półmaraton we Wrotkarstwie Szybkim im. Piotra Majewskiego o „Dzban Bernarda”. Podczas biegu rozgrywane były jednocześnie Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na dystansie półmaratonu. Były to też pierwsze zawody rozpoczynające cykl: Tauron Długodystansowy Puchar Polski.

Klub KKSW Krak Wieliczka reprezentowało aż 19 zawodników. Tytuł Mistrza Polski na dystansie półmaratonu w kategorii mężczyzn po raz kolejny zdobył Paweł Ciężki, Tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła zaś Kaja Sobiecka. Na głównym dystansie nasi klubowicze Wojciech Kościelniak i Tymon Apola zajęli odpowiednio 3 i 4 miejsce w klasyfikacji open. Wywrotka Wojtka niestety uniemożliwiła walkę o pierwsze miejsce, ale z dobrych źródeł wiemy, że nie powiedział on jeszcze ostatniego słowa. Duże słowa uznania należą się także Tymonowi, który rozpoczął sezon z niesamowitym wynikiem.

Oczywiście gratulujemy wszystkim startującym, w szczególności pojawiającym się na podium.

• 99. Andrzej Stasiak

Na krótszym dystansie 3,1km w swojej kategorii wiekowej na podium stanęli także:
Arsenij Sosiedov2. miejsce, oraz Aleks Apola3. miejsce – gratulujemy!

Pełne wyniki dostępne tutaj.

W imieniu naszych reprezentantów startujących w VII Półmaratonie we Wrotkarstwie Szybkim im. Piotra Majewskiego o „Dzban Bernarda”, serdecznie dziękujemy Organizatorom – SKATE2CITY Towarzystwo Rolkarskie rolkarzy szybkich, za świetnie przygotowaną imprezę.

Foto źródło: Bogdanca Speed Team