Opublikowano: 09.10.2015

Dnia 17.09 (sobota) uczestniczyliśmy w imprezie organizowanej przez Kraków Plaza - Rodzina na Rolkach. Rodzinna atmosfera, słoneczna pogoda i sportowy charakter imprezy stworzyły niezapomniany klimat.

Nasi zawodnicy, w licznym składzie asekurowali wszystkie wyścigi, aby nic nikomu się nie stało.

Wyścigi rozpoczęły dzieci. W pierwszym biegu wystartowali mali zawodnicy do 7 lat. Mieli do pokonania jedno okrążenie o długości 800 m. Walka była zacięta. Na pierwszym miejscu pojawiła się Julka Wrzyszcz, a zaraz za nią Hania Kopała, trzecie miejsce zajęła Martynka Biniek.

Kolejną kategorią był wyścig dzieci do 10 lat na dystansie 4 km – 5 okrążeń. I tu walka była zacięta. Bezkonkurencyjny okazał się Filip Sowa, który z dużą przewagą i w dobrym stylu minął pierwszy metę. Druga dojechała Daria Antosiuk, a chwilę po niej, jako trzeci dojechał Kamil Gruchała. Spośród tej kategorii wspólnie wyłoniliśmy dwójkę dzieciaków, którzy swoją jazdą zwrócili na siebie naszą uwagę i otrzymali od naszego klubu nagrodę specjalną – 5 godzin treningów. Mamy nadzieję, że w przyszłości te dzieciaki zobaczymy na maratonach i licznych wyścigach.

Następnie wystartowali zawodnicy do 18 lat. Do przejechania mieli dystans 10 km. Pierwsze miejsce i nagrodę wywalczył Mateusz Dzielski, drugie miejsce zajęła Dorota Rechemtium, trzecie Natalia Grzyb.

Jako ostatni ścigali się dorośli. Wyścig pełen emocji, o wygranej zdecydowały setne sekundy. Po dokładnym sprawdzeniu zdjęć z fotokomórki pierwsze miejsce zajął Piotr Marszałek, który wygrał z Szymonem Buczakiem, trzecie miejsce zajął Kornel Górniak.

Na imprezie pojawił się Suwi, który zgromadzonym zaprezentował swoje umiejętności. Zorganizowaliśmy też konkursy dzieciaków: wyścigi pomiędzy kubeczkami oraz ósemkę. Obydwie konkurencje wygrała Wiktoria. Imprezę można uznać za udaną, będziemy czekać na kolejną edycję, chętnie znów się pojawimy.